Alınması Gereken Kışlık Malzemeleri Nelerdir?

Askerlik yapacak olanların en fazla merak ettiği konuların başında, askere giderken ne götürmeliyim, sorusu bulunmaktadır. Biz de sizleri bu yazımızda askere giderken yanınızda neler götüreceğiniz konusunda bilgilendirmek istedik. 
 

Bedelli veya Acemi Birliğine Giderken Alınması Gereken Kışlık Asker Malzemeleri


İster bedelli olsun isterseniz de uzun dönem olsun özellikle kışın askere gidecekseniz yanınıza almanız gereken bazı olmazsa olmaz malzemeler vardır. Özellikle kış aylarının sert geçtiği illerimizde askerlik yapacak olan yükümlülerin, kendilerini soğuktan korumak için yanlarında götürmesi gereken bazı malzemeler vardır.Bununla birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yükümlülere verilen istihkaklar da bulunmaktadır. Bu istihkakların içerisinde kışlık malzemeler bulunmaktadır. Ancak siz, siz olun yanınıza yedek malzemeler almayı unutmayın. 


Askere giderken yanınızda götürmeniz gereken kışlık asker malzemeleri nelerdir?

 •  
 • Polar boyunluk; özellikle kış aylarında boğaz kısmından soğuk almamak için boynunuzu korumanız gerekmektedir. Alacağınız boyunluk sizi soğuktan koruyacak ve askerliğiniz süresince rahat edeceksiniz.
 •  
 • Polar eldiven; her ne kadar askeriyeden ün eldiven verilse de özellikle mıntıka temizliklerinde çok çabuk aşınıp parmakları yırtılmaktadır ( tecrübe ile sabittir). Bu nedenle sert kış soğuğu olan illerimizde askerlik yapacak olanlar mutlaka yanlarına yün eldiven almalıdırlar. Bu sayede ellerinizin çatlamasını önlemiş olursunuz.
 •  
 • Yün asker çorabı; her ne kadar askeriyeden verilse de biliyorsunuz ki ayaklarınızın sağlığı için çorap sık değiştirilmesi gereken bir giyecektir. Yıkar yıkar giyerim diye düşünüyorsanız bu konuda yanılgıya düşersiniz. Gideceğiniz birlikte su ve çamaşır yıkama sorunu olabilir. Hadi sorun yok diyelim. Yıkadığınız kışlık yün çorabı kış günü nasıl kurutmayı düşünüyorsunuz? Bu nedenle siz, siz olun yanınıza mutlaka yedek yün çorap alın.
 •  
 • Polar bere; askeriyeden bere verilmektedir. Ancak, çok kaliteli malzemeden yapılmamış olan bu bereler de kolaylıkla yıpranabilmektedir. Ayrıca sık banyo yapamayacağınızı düşündüğünüzde berenizin çok çabuk kirlenmesi olasıdır. Berenizi yıkadığınızda en azından kuruyana kadar yanınıza alacağınız yedek bir bereyi kullanabilir ve soğuktan korunmuş olursunuz.
 •  
 • Termal içlik takım; askeriyeden bir takım verilmektedir. Ancak verdikleri standart yün içliktir. Mutlaka giderken termal içlik takımı almalısınız. Bu sizi soğuktan koruyacaktır.
 •  
 • Yağlı krem; soğukta ellerinizin çatlamasına karşın yağlı krem kullanmalısınız. Bunun için klasik Arko krem hem ucuz hem de işlevsel anlamda oldukça etkilidir.
 •  
 • Fanila; son olarak söyleyeceğimiz, kollu fanila almalısınız. Kışın atlet yerine kollu fanila
 • giymelisiniz

Yukarıda saydığımız malzemelerden aldığınız taktirde kışlık askeri malzeme ihtiyacınızı karşılamış olacak ve kışa hazır olarak askere gidebileceksiniz. Bu ürünleri https://www.askerpaketi.com/  sitesi adresimizden isterseniz tek tek alabileceğiniz gibi uygun fiyat avantajları ile set olarak da alabilirsiniz.

 
Türk Silahlı Kuvvetleri standartlarına uygun ürünlerden oluşan malzemelerden fanila, atlet, çorap ve boxer asker yeşili rengindedir. Askerlerin ihtiyaçlarına göre üretilen ve set haline getirilen ürünler binlerce asker tarafından deneyimlenmiş ürünlerdir.

22.07.2022

KATEGORİLER

ÜYELİK İŞLEMLERİ

YARDIM

BİZİ TAKİP EDİN

Yazlık Asker Paketleri Üyelik Bilgilerim Sipariş Takibi

Konumu Haritada Görüntüle

Kışlık Asker Paketleri Adres Bilgilerim İade Formu

Giyim Paketleri Siparişlerim Sıkça Sorulan Sorular
Asker Malzemeleri Stok Alarm Listem Müşteri Hizmetleri
Kendi Paketini Oluştur Alışveriş Listem İletişim  
Tüm Ürünler Fiyat Alarm Listem   0(535)308-77-37
      destek@askerpaketi.com
Askerlikle ilgili istediğiniz herşey bir tık uzağınızda!
askerpaketi.com olarak sizler için hazırladığımız paketler ve daha birçok ürün sizleri bekliyor!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.