Askercell Nedir ? Nasıl Kullanılır ve Nereden Alınabilir ?Türk genci vatani görevini yapmak üzere çeşitli birliklere gönderilir ve gittiği birlikte verilen görevleri ifa etmekle yükümlüdür. Askercell olmadan önce Askerlik hizmetini sürdüren yükümlüler önceleri sevdikleriyle irtibat kurabilmek için ya ankesörlü telefon kullanıyordu, ya da yasak olmasına rağmen kendi cep telefonlarıyla görüşüyorlardı. 2015 yılından itibaren Milli Savunma Bakanlığı bu hususa el atarak askerlerimizin sevdikleriyle irtibat kurabilmeleri için Turkcell firmasıyla anlaşma yapıldı ve kamerasız telefonlarda askercell kullanımı serbest oldu. Böylelikle kışlalara akıllı telefonların sokulması engellenmiştir.

Aşağıda askercell hakkında bilgileri sizler için derleyip sunduk, tarife ve paketlerde değişiklik yapılabilir veya değişikliğe gidilmiş olabilir bu yüzden tarife ve paketler hususunda Turkcell’i arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz veya Turkcell bayilerinden detaylı bilgileri alabilirsiniz.


Peki Askercell Hattının Özellikleri Nelerdir ?

Askercell operatörü internet özelliği aktifleştirilmemiş olan ve sadece 5 adet kişiyle görüşmeye izin verilmiş sınırlı bir GSM hattıdır. 5 adet kişinin farklı hat sahibi olmaları da mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra hafta içi saat 18.00’dan sonra kullanıma açılmaktadır. Bunun öncesinde de kesinlikle kullanıma açık değildir. Bunun nedeni askeri eğitimlerin olması, sürekli meşguliyetin bulunması ve benzeri durumlar nedeniyle yapılan bir uygulama olarak karşımıza çıkar. İşte bu özellikler doğrultusunda değerlendirilecek olunursa her anlamda Askercell GSM operatörünün sunduğu özellikler arasında gelmektedir.


Askercell Nerelerden Alınabilir ?

Askercell Turkcell ve grup şirketleri ile tüm bayiliklerinden anında alınabilmektedir. Bunun yanı sıra Piyade telefonu adıyla bilinen eski tip tuşlu cep telefonunu da bu Turkcell bayilerinden temin etmeniz mümkün olmaktadır. Söz konusu telefonun temel özelliği radyosunun olması, mesajlaşma ve hızlı konuşma servisi, uzun şarj ömrü (tam 11 güne kadar dayanır) ve melodik müzik özelliğidir. Bunun yanı sıra akıllı cep telefonlarının kullanımı yasal olarak askerlik sürecinde kesinlikle yasak kabul edilmiştir ve kullananların askerliğinin uzaması ve hakkında tutanak tutulması da mümkün olmaktadır.

Askercell kullanacaklar için tavsiye niteliğinde olacak bu bölümde de şunları söylemek gerekir. Askerlik şubenize girerken üst aramanızda söz konusu piyade telefonunuzu ve de Askercell hattınızı saklamanıza gerek yok. Zaten bunlar yasal olarak size tanımlanmıştır. Bu nedenle onları aramadan geçirmek için boşuna uğraşmayın. Çünkü hattın kırılması, telefonun bozulması gibi durumlar sıklıkla yaşanmaktadır. Hiçbir panik yaşamadan bavulunuzu, kitabınızı, sigaranızı geçirir gibi onu da rahatlıkla geçireceksiniz. Sorun yok.


Turkcell Askercell Paketleri Nelerdir ?

Turkcell askercell fiyatları normal hatlara göre biraz daha uygun olarak Türk Askerlerinin kullanımına sunulmuştur.

Askercell’de 400 dakika konuşma 15 TL, 1000 SMS ise 5 TL olarak fiyatlandırılmış. İkisini bir arada almak isterseniz 400 DK + 1000 SMS, 20 TL olarak ücretlendiriliyor.
 

 Turkcell Askercell Kalan Dakika ve SMS öğrenme

 Askercell paketlerinde kalan dakika ve sms miktarını öğrenmek için ”KALAN” yazıp 2222‘ye göndermeniz yeterlidir.


Turkcell’
in Askercell Hakkında Verdiği Bilgiler

Nasıl Kullanırım?

Turkcell Mağazaları ve birliğinizdeki noktalarımızdan Askercell Talep ve Onay Belgesi doldurulup imzalanır.

Daha sonra konuşulmak ve mesajlaşılmak istenen 5 yurt içi mobil, 2 sabit ya da yurt dışı hatlarla olmak üzere 7 numara çalışanlarımız tarafından Askercell’e tanımlanır. Numaralar tanımlandıktan sonra değiştirmek için  Turkcell hattınızdan 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir ya da Turkcell Mağazalarına uğrayabilirsiniz.

Hat kısa bir süre sonra data kullanımına kapanır ve Askercell servisi ancak bundan sonra aktif olur. (Askercell’in aktif olup olmadığı *199# sorgusuyla öğrenilebilir.)
Bu işlemlerden sonra hat TSK’nın kriterlerini otomatik olarak sağlamış olur.

Servis Detayları

Askercell kışlalarda er ve erbaşların telefonla konuşabilmesi için ön şart olan özellikleri sağlayan bir Turkcell hizmetidir. Askercell;
Faturasız hatlarda çalışır,

  • Konuşma ve mesajlaşma yalnızca 5’i yurt içi mobil, 2’si sabit ya da yurt dışı hat olmak üzere en fazla 7 numara ile yapılabilir,
  • Hafta içi 08:00 – 18:00 saatleri arasında konuşmaya kapalıdır,
  • Data özelliği kapalıdır,
  • Telefondan *199# tuşlandığında hatta Askercell aktif olup olmadığı öğrenilebilir.
  • Askercell servisi ücretsizdir fakat Askercell servis aboneliği ücretsiz sesli görüşme, SMS veya veri kullanım hakkı sağlamaz. Askercell servisi ile dilerseniz Askercell’e özel avantajlı Askercell paketlerinden yararlabilirsiniz.
  • Askercell servisindeki aboneler veri içeren paketleri alsalar dahi paket içeriğindeki veriyi kullanamazlar.

Not: Askercell Servisi tüm cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. TSK’nın koyduğu kriterlerdeki cihazları kullanmak müşterilerimizin kendi sorumluluğundadır.

Nasıl İptal Ederim?

Tüm Turkcell noktalarından Askercell iptal edilebilir.

#askerpaketi #askercell #askermalzemeleri #avcılaraskerimalzeme #beylikdüzüaskerimalzeme #esenyurtaskerimalzeme

09.10.2020

KATEGORİLER

ÜYELİK İŞLEMLERİ

YARDIM

BİZİ TAKİP EDİN

Yazlık Asker Paketleri Üyelik Bilgilerim Sipariş Takibi

Konumu Haritada Görüntüle

Kışlık Asker Paketleri Adres Bilgilerim İade Formu

Giyim Paketleri Siparişlerim Sıkça Sorulan Sorular
Asker Malzemeleri Stok Alarm Listem Müşteri Hizmetleri
Kendi Paketini Oluştur Alışveriş Listem İletişim  
Tüm Ürünler Fiyat Alarm Listem   0(535)308-77-37
      destek@askerpaketi.com
Askerlikle ilgili istediğiniz herşey bir tık uzağınızda!
askerpaketi.com olarak sizler için hazırladığımız paketler ve daha birçok ürün sizleri bekliyor!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.