Askerde Dövme Serbest Mi, Askerde Dövme Sorun Olur Mu?

Askerde dövme ve askerlikte dövme yasak mı soruları, özellikle yeni asker adayları için sık sık gündeme getirilen konulardan birisidir. Bu konu üzerinde uzun tartışlamalar yapılmış olsa da, günümüzde gelinen noktada askerlik çağına gelmiş kişilere baktığımızda dövmenin herhangi bir problem teşkil etmediğini görebilirsiniz. Zaten askeralma işlemleri sırasında da yapılan muayeneler sırasında bu gibi sorular yer almıyor.


Askerde Dövme Sorun Olur Mu?


Aslına bakarsanız bir önceki mesajımızda da belirttiğimiz gibi askerde dövme herhangi bir problem yaratmıyor. Dövme, özellikle de son dönemlerde bir çok kişi tarafından yaptırılan bir işlemdir. Yani kişiler henüz askerlik çağına gelmeden vücutlarının herhangi bir yerine yaptırdıkları dövmelerden dolayı askerlik işlemlerinde sorun yaşamazlar. Eğer sizin de vücudunuzda dövme bulunuyorsa, askerlik bakımından herhangi bir sorun olmayacaktır. Dövme asker olmaya engel mi diyorsanız, kesinlikle değil!


Bu konu hakkında çok daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız ilk olarak kayıtlı olduğunuz askerlik şubesi ile iletişim kurabilirsiniz. Eğer yoklama zamanı gelmiş ve işlem yapmak üzereyseniz de aynı şekilde muayene olduğunu Aile Sağlığı Merkezi doktoru ile de görüşebilirsiniz. Askerlik işlemleri sırasında dövme problem olmayacaktır. Askerde dövme serbest mi, herhangi bir sorun olur mu?

Askerlikte Dövme Silinir Mi?

Askerde dövme sildirme işlemi söz konusu değildir. Bir üst tarafda da belirttiğimiz gibi, aslında normal bir bireyin işlemlerinden farkınız yoktur. Yani vücudunuzda sırf dövme bulunuyor diye askerlik şubeleri veya başkanlıkları tarafından farklı bir muameleye tutulmayacaksınız. Zaten böyle bir zorunluluk da olmadığı için sildirme işlemi de tamamen size kalmış bir durumdur. Bu şekilde de askere gidebilirsiniz.

Eski dönemlerde askerlik çağı geldiğinde bu durum ciddi problem oluyor, dövme silinmesi zorunlu tutuluyordu. Çok daha titiz davranılan bu dönemlerde bir çok kişi dövmesini sildirmek zorunda kalsa da, günümüz şartları ele alındığında böyle bir durum olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Dövmenin askerde zararları olduğunu söyleyen, yasak olduğunu belirten kişilere de inanmamalısınız. 

 

Dövme Asker Olmaya Engel Mi? (Komandoluk)

Hayır, dövme asker olmaya engel değil. Askerde dövme konusunu derinlemesine ele aldığımız bu yazımızın başında, askerde dövme yaptırmanın herhangi bir problem olmadığını söylemiştik. Asker dövmeleri, komando olmakta da herhangi bir problem yaşatmıyor. Hem mantıklı olarak düşündüğümüzde, askerlikte dövme sorun olur mu sorusunun cevabını kendi kendimize bile verebiliriz. Nasıl mı?

Asker çağına gelen bir birey olduğunu düşünelim. Eğer dövme yaptırmak askerliğe engel olsaydı ya da dövmesi olanlar askere alınmasaydı, bu kişi dövme yaptırıp askerlikten kaçabilirdi. Hatta çok absürt dövmeler olduğunu da biliyoruz. Ancak böyle bir problem kesinlikle mümkün değildir. Dövme var diye askere alınmamak ya da dövmesi olan komando olabilir mi diyorsanız, kesinlikle olabilir.

23.07.2022

KATEGORİLER

ÜYELİK İŞLEMLERİ

YARDIM

BİZİ TAKİP EDİN

Yazlık Asker Paketleri Üyelik Bilgilerim Sipariş Takibi

Konumu Haritada Görüntüle

Kışlık Asker Paketleri Adres Bilgilerim İade Formu

Giyim Paketleri Siparişlerim Sıkça Sorulan Sorular
Asker Malzemeleri Stok Alarm Listem Müşteri Hizmetleri
Kendi Paketini Oluştur Alışveriş Listem İletişim  
Tüm Ürünler Fiyat Alarm Listem   0(535)308-77-37
      destek@askerpaketi.com
Askerlikle ilgili istediğiniz herşey bir tık uzağınızda!
askerpaketi.com olarak sizler için hazırladığımız paketler ve daha birçok ürün sizleri bekliyor!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.