Askerde Karşılaşacağınız 6 Görev Ve TanımlarıAskerlik vatani görevlerden birisi olarak bilinir. Ülkemizde belli bir yaşa gelen her erkek bu görevi yapmak zorundadır. Bizler de askere gidecek olan kişiler için yol gösterici olması adına askerde sık sık karşılaşacağınız kavramlardan sizlere bahsetmek istedik. Askerlik yaparken karşılaşacağınız pek çok farklı kavram vardır. Bu kavramlardan en önemlilerinden birisi yazıcıdır. Pek çok kişiye sorduğumuzda askerde yazıcı olduğunu söyler. Peki ama nedir bu yazıcı? Ne iş yapar tam olarak
görev ve yetkileri nelerdir. Gelin birlikte askerlikte karşılaşacağınız kavramlara bir göz atalım.


Askerdeki görevlerin tanımı: Yazıcı, Revirci, Koğuşçu, Silahçı, Posta ve Devriye Onbaşı


Yazıcı; askerde genel olarak evrak işleri ile ilgilenen kişilere verilen isimdir. Bu bölüme genel olarak gözlerinde sorun yaşayan, aktif olarak silah kullanıp temel taarruz hareketlerine katılamayacak olan kişiler bu göreve alınır. Yazıcıların işi askerde oldukça rahattır, pek çok kişi askerde yazıcıların inin rahat olduğunu görüp yazıcı olmak için özel bir başvuru yapmaktadır.

Revirci; askerlerin temel sağlık ihtiyaçlarının giderilmesi için görev yapan askerlere verilen isimdir. Bu görevi yapan askerler genel olarak ilaçlardan anlamaktadır. Yani revirci olabilmek için en azından bir eczanede çalışıyor olmak, hastanede ilgili görevlerde bir işinin olması şartı aranmaktadır. Revirci olan kişiler hastalarla daha çok muhatap olmaktadır. Askerleri revire götürür ve revirde getirir. Hasta olan askerlerin listesini çıkarır. Bu ve bunun gibi temel görevler revircinin işidir.

Koğuşçu
; adı üstünde bir görevdir. Koğuşlarda olası bir düzensizlik ve benzeri şeyler varsa bunu komutana bildirir. Komutan da gerekli olan işlemleri uygular. Gececi ve gündüzcü olmak üzere ikiye ayrılır.


Silahçı; silahlardan sorumlu olan ve listesini tutan askere verilen isimdir. Silahçı aynı zamanda çoğu birlikte gündüz koğuşçusudur.


Posta;
komutanının her türlü getir götür işlerini yapan er ya da erbaştır.

Devriye Onbaşı;nöbetçi onbaşı görevi her birlik için zaman zaman farklılıklar gösterebilmektedir. bir birlikdeki nöbetçi onbaşı görevi farklı bir birlikde çok daha değişik vasıflarla karşınıza çıkabilir. yemek alımlarını organize eden kişidir.

22.07.2022

KATEGORİLER

ÜYELİK İŞLEMLERİ

YARDIM

BİZİ TAKİP EDİN

Yazlık Asker Paketleri Üyelik Bilgilerim Sipariş Takibi

Konumu Haritada Görüntüle

Kışlık Asker Paketleri Adres Bilgilerim İade Formu

Giyim Paketleri Siparişlerim Sıkça Sorulan Sorular
Asker Malzemeleri Stok Alarm Listem Müşteri Hizmetleri
Kendi Paketini Oluştur Alışveriş Listem İletişim  
Tüm Ürünler Fiyat Alarm Listem   0(535)308-77-37
      destek@askerpaketi.com
Askerlikle ilgili istediğiniz herşey bir tık uzağınızda!
askerpaketi.com olarak sizler için hazırladığımız paketler ve daha birçok ürün sizleri bekliyor!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.