Askere Gitmeden Önce Bilmem Gerekenler

İstanbul’da Asker Malzemesi Satan Mağaza

Askerlik vazifesini yapmak için gün sayan gençlerimizin,ihtiyaçları doğrultusunda kışlalarına teslim olmadan önce yanında bulundurması gereken ve kışladaki şartlar doğrultusunda ihtiyacı olacak ürünleri temin etmesi için oluşturduğumuz e-ticaret sitemiz www.askerpaketi.com sitemizi ziyaret edebilir veya aşağıda konumunu belirttiğimiz Avcılar Asker Malzemeleri mağazamıza uğrayabilirsiniz. Siz değerli mehmetçiklerimiz ve çok kıymetli ailelerinizin mağaza mağaza gezip hem vakit harcamasını hemde daha fazla masraf etmesini istemeyiz. Bunun için her ürünü tek bir mağazada veya internet sitemizde bulabileceksiniz.

Avcılar Asker Malzemeleri Konumu


Askerde Hangi Ürünler Lazım Olucak ?

Askerlik sürecinde lazım olacak ürünler temel anlamda aynıdır. Fakat gittiğiniz birliğin kendine göre ayrı gereksinimleri olabilir bunun için askeri malzeme satan yerlerden bilgi alabilir veya o kışlada askerlik yapan/yapmış kişilerden bilgi alabilirsiniz. Biz bunun için Türkiye'de bulunan tüm kışlaların gereksinimlerini çok iyi biliyoruz ve her kışlaya özgü bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.
Örneğin; Erzurum'da askerlik yapacak kişilerin yaz döneminde bile olsa içlik almaları gerekmektedir veya kütahya havacı birliğinin çamaşır rengi özeldir ve tektir. Genel anlamda lazım olacak ürünler; Atlet,Fanila,Boxer-Don,Çorap,İçlik,Tabanlık,Vatka ve daha birçok ürünü mağazamızdan ve internet sitemizden temin edebilirsiniz. Tüm bu ürünleri en uygun fiyatla ve en kaliteli ürünleri www.askerpaketi.com sitemizden paket halinde herşeyi içinde bulunduran seçeneklerle daha kolay bir şekilde sipariş edebilirsiniz.


6'lı Askeri Temel İhtiyaç Paketi 

 

12'li Asker Paketi Tavsiye Askeri Malzeme Seti
3'lü Havacı (Kütahya) Asker Paketi Tavsiye Malzeme Seti


Askerde Kullanılması Gereken Eşyalar Nelerdir ?


Her ne kadar askerlere gerekli temel teçhizat sağlansa da askere gidenlere tavsiye edilen bazı kişisel eşyalar bulunmaktadır.

1. Boyuna Asılabilen İpli Cüzdan

2. Banyo Malzemeleri
Şampuan, lif, sabun, kulak temizleme çubuğu,Banyo havlusu,Traş(El-Yüz )havlusu almanızda fayda var. Yüz havlusu ve banyo havlusu girişte veriliyor fakat yedeklemenizi kesinlikle öneririm.

3. Kişisel Bakım Malzemeleri
Tırnak makası, cımbız alın veya ihtiyacınız olan başka özel bakım malzemeleri...

4. El ve Yüz İçin Vücut Kremi
Askerde açık alanda hava değişiminden, soğuktan veya sıcaktan el, yüz ve dudak çatlamaları gerçekleşiyor. Bunlar için el, yüz, dudak kremleri almanızda fayda var.

5. İçlik
Acemilik eğitim döneminiz kış mevsimine denk geliyorsa mutlaka içlik alınız.

6. Bot Kilidi ve Valiz Kilidi

7. Traş Malzemeleri
Traş köpüğü, traş bıçağı. Koltuk altı ve genital bölgedeki kılları almak için 2-3 adet banyo traş bıçağı alın. Elektrik ile çalışan traş makinası ve kolonya yasaktır.

8. Saat
Nöbet, içtima, kalkış saati kadar pek çok şey için iyi bir saatinizin olması gereklidir.

9. Ankesörlü Telefon Kartı ve Askercell Hizmeti
Ankesörlü telefon ile konuşmak için telefon kartı alınız. Telefon kartları kantinde satlsa da çabucak tükenmektedir.
2015 ile hizmete giren Askercell hizmeti sayesinde Turkcell faturasız hattınız ile kamerasız bir telefona Askercell hizmeti tanımlatıp bu telefon ile gidebilirsiniz.

10. Bot Boyası ve Bot Fırçası
Her sabah botunuz boyalı şekilde içtimalara çıkacağınızdan bot boyası ve fırçası almalısınız.

11. İğne iplik ve Çengelli iğne
Kıyafet onarımı veya yataqınızı düzenli yapmanıza yardımcı olması için yanınızda götürmenizde fayda var.

12. Ortopedik tabanlık ve Vatka
Ayaklarınızın botlarda nasırlanmamasını istiyorsanız369. ortopedik tabanlık ve topuğa koymak için 3-4 vatka alabilirsiniz. Ayak topuğunuz 3. günden sonra bota vurmaya, ezilmeye başlayacaktır vatkayı topuğunuz ile botunuz arasına yerleştirerek bunu engellemiş olursunuz.

13. Askılık

14. Islak Mendil ve Selpak

15. Yara bandı ve Kulak tıkacı

16. Sivil Giysiler
Çarşıya çıktığınızda giyebilmek için yanınızda bir miktar sivil kıyafet de bulunmalıdır.

17. Bankamatik Kartı

18. Mantar Kremi

Tüm Asker İhtiyaçlarınız İçin askerpaketi.com

Celp Dönemi Nedir?


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Askerlik çağına gelmiş, erkek çocuklarının nüfusa bağlı oldukları il yada ilçedeki askerlik şubeleri tarafından askere alınacakları dönemi yada zamanı gösteren çizelgelere "Celp dönemi" denir.
Celp dönemi birbirini takip eden iki celbin, başlangıç tarihleri arasındaki süredir. Türkiye'de askerlik uzun dönem ve kısa dönem olmak üzere 2 ye ayrılır. Uzun dönem her Türk gencinin yapmakla zorunlu olduğu 6 aylık süreyle askeri vazifesini tamamlamasıdır. Kısa Dönem Askerlik ise Bedelli Askerlik olarak geçmektedir. Bedelli askerlik 1 ay boyunca kışlada temel acemilik eğitimlerinin tamamlanmasıyla sona ermektedir. 

Celp döneminin amacı nedir?

Okulunu uzatan yada farklı zamanlarda diploma alan öğrencilerde dahil olmak üzere her yıl askere alma işleminin düzenin sağlamak üzere celp dönemleri açıklanır. Bu dönemlere belirli başvuru tarihleri vardır. Bu celp dönemlerine başvuru tarihlerini kaçırırsanız bir sonraki celp dönemine kalırsınız. Bu celp dönemleri sayesinde kafanıza göre gidip beni askere alın diyemezsiniz.
 

Askerlik Celp Dönem Tercihi Nasıl Yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı ve Askeralma Genel Müdürlüğü celp dönemlerinde gerekli duyuruları yapmaktadır. Bu tarihleri takip ederek hangi celp döneminde askere gidilecekse o dönemin tercihini e-devlet sistemi ile yapabilirsiniz. E-devlet sisteminde yer alan bakanlıklardan olan Milli Savunma Bakanlığı askerlik görevini yerine getirecek olan vatandaşlara işlemlerini kolaylıkla yapabilmeleri için hizmet vermektedir.

                                                                                                               ASKERDE TELEFON SERBEST Mİ?


Askerde akıllı telefon kullanmak yasaktır. Askere gittiğinizde, kamerası ve mobil internet özelliği olmayan bir telefon kullanmanız serbesttir. İnternet kullanımı, kamerası, müzik, radyo ve film oynatma özellikleri bulunmayan tüm telefonları askerde kullanabilirsiniz.

Askerde telefon kullanmak belli koşullara bağlı olarak serbest. Öncelikle askerde telefonunuzu kullanabilmek için bir Turkcell ürünü olan Askercell hattından almanız gerekiyor. Mevcut hattınızı ücretsiz olarak Askercell'e taşıyabileceğiniz gibi herhangi bir Turkcell bayisinden ya da askeri birliğinizden Askercell başvurusu yapabilirsiniz. Askercell'e başvuru yaparken, beş tanesi mobil, iki tanesi sabit hat olmak üzere toplam 7 numara belirliyorsunuz. Hattınızı kullanırken yalnızca belirlediğiniz bu numaraları arayabiliyor ve mesajlaşabiliyorsunuz. Bu Askercell hattınızla birlikte hem usta birliğinde hem de acemi birliğinde telefon kullanmanız mümkün.

Askercell ile yalnızca siz arama yapabilirsiniz. Aileniz ya da numaranızı bilen başkaları sizi arayamaz. Askercell servisinden faydalanabilmek için hattınıza bir paket tanımlamanız gerekiyor. Bu paketler Askercell servisine özel "İkili" ve "1000 SMS" paketleri olabileceği gibi, Turkcell'in Hazır Kart kullanıcılarına sunduğu diğer tüm paketler de olabilir. Ancak internet kullanımı olan bir paket alsanız bile Askercell hattınız bu özelliği kapatır ve interneti kullanamazsınız.

Ayrıca belirlediğiniz numaraların dışında da kimseye kısa mesaj gönderemezsiniz. Mesajınız gitmiş gibi görünse de karşı tarafa ulaşmaz ancak mesaj gönderim ücreti hattınızdaki lira bakiyesinden düşer.


Askerde Akıllı Telefon Kullanabilir miyim?

Genel olarak kışla içerisinde akıllı mobil cihazların kullanımına izin verilmemektedir. Ayrıca bunun için herhangi bir veri transferi de gerçekleştiremezsiniz.

Yani askeri birliklerde kullanabileceğiniz telefonların özellikleri şu şekilde olmalıdır;

  • Mobil cihazın asla İnternet özelliği olmamalıdır.
  • Herhangi müzik veya film tarzı özellikleri olmamalıdır.
  • Video veya kamera özelliği olmamalıdır.

Kısaca belirtmek gerekirse, adeta eski tip model mobil cihazlar gibi olmalıdır. Yani sadece arama ve mesajlaşmayı desteklemelidir.
Askerde Cep Telefonu Kullanma Şartları Nelerdir?

Herhangi bir ortam içinde asla telefonunuz göze batar şekilde kullanmamalısınız. Genel olarak yatakhane de cihazları kullanmak daha yararlı olacaktır. Boş olduğunuz zamanlarda kullanmaya gayret edin. Mesai bitiminizde veya istirahat vakitlerinizde, akşamları yat içtimasından önce aramalarınızı bitirmeniz yararınıza olacaktır. Böylece size verilen bu lüksü gayet güzel bir şekilde değerlendirmiş olacaksınız.

Askere İlaç Götürmek Yasak Mı ?


Askerde ilaç kullanımı, askere ilaç götürmek yasak mıdır, antidepresan ve psikolojik ilaçların kullanımı; reçetesiz veya reçeteli ilaçları askeriyeye götürme konusunu açıklayacağız bu yazımızda. Arkadaşlar öncelikle şu durumu açıklayalım askeri kışlalara kafanıza göre kutuyla ilaç götüremezsiniz. Hatta bu konuyu askerde yasak olan eşyalar konusunda detaylı bir şekilde açıklamıştık. Kısacası kesinlikle kutuyla izinsiz ilaç sokmak yasaktır arkadaşlar. Bu durumu www.askerpaketi.com yazarı olarak daha detaylı bir şekilde ele alalım şimdi:

Eğer ilaç götürmek istiyorsanız ilacınızın doktor raporlu olması gerekmekte. Rapor alıp askere gitseniz dahi yine askere o ilacı toplu olarak yanınızda bulunduramazsınız. İncelemeler tamamlandığında ve ilacınızın kullanımına izin verildiğinde revirdeki ilaç sorumlusu asker size almanız gereken dozu her gün getirir verir.

Başlıklar halinde soru cevap şeklinde yanıt verelim.

 


Doktor raporum yok askerde ilacımı nasıl kullanabilirim?

Revire gözüküp durumu anlatıp oradaki doktora ilacınızı yazdırabilirsiniz arkadaşlar. Tabi yine aynı şekilde ilacınızı düzenli olarak revirdeki personelden gidip alacaksınız her gün.

Askerde antidepresan ve psikolojik ilaçların kullanımı nasıldır?

Kafanıza göre kullanılması sakıncalı ilaçlar arasına giren bu ilaçları kesinlikle ama kesinlikle doktor raporu ile kullanabilirsiniz arkadaşlar. Antidepresan, şizofrenik , anksiyette, sosyal fobi, kaygı bozuklukları vs gibi psikolojik ilaçları kışlaya sokamazsınız.

Askerde reçeteli ilaç kullanımı şart mı?

Evet yani raporunuzun olması veya askerdeki doktordan ilaç raporu almanız gerekmekte.

Askerde ilaç yakalatma cezası nedir?

Askerdeki ilacın türü ve oranına göre kurallara uymadığınızdan disiplin cezası alırsınız.

 

20.08.2020

KATEGORİLER

ÜYELİK İŞLEMLERİ

YARDIM

BİZİ TAKİP EDİN

Yazlık Asker Paketleri Üyelik Bilgilerim Sipariş Takibi

Konumu Haritada Görüntüle

Kışlık Asker Paketleri Adres Bilgilerim İade Formu

Giyim Paketleri Siparişlerim Sıkça Sorulan Sorular
Asker Malzemeleri Stok Alarm Listem Müşteri Hizmetleri
Kendi Paketini Oluştur Alışveriş Listem İletişim  
Tüm Ürünler Fiyat Alarm Listem   0(535)308-77-37
      destek@askerpaketi.com
Askerlikle ilgili istediğiniz herşey bir tık uzağınızda!
askerpaketi.com olarak sizler için hazırladığımız paketler ve daha birçok ürün sizleri bekliyor!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.