Psikolojik Tedavi Gören Birisi Polis Yada Asker Olabilir Mi?


Antidepresan Kullanmak Polis Olmaya Engel Olur Mu?
PAEM yada POMEM fark etmez Polis okulunu kazandıktan sonra planlama yapıldığnıız okula gidersiniz. Genellikle ilk pazartesi günü genel sağlık raporu için okulun bulunduğu ildeki devlet hastanesinden birine götürülürsünüz. Burada psikiyatri bölümünde görevli doktor her adayın ilaç geçmişine göz atar. Bu en az 4 en fazla 2 yılı kapsar. Her doktor farklı süreleri kıstas alabilir. (Kendi ilaç geçmişinizi eczanelerden alabilirsiniz). Gelelim her antidepresan kullanan eleniyor mu sorusuna? Arkadaşlar böyle bir şey yok. Benim ve diğer dönemlerde arkadaşlardan aldığım bilgilere göre ancak psikiyatri geçmişiniz uzun süreli ise sorun çıkıyor. İlaç olarak ise yeşil ve kırmızı reçete ile satın alınan ilaçlarda sorun çıkıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan yeşil reçeteli ilaçların isimlerini internette bulabilirsiniz. Uyku problemi veya sınav stresinden dolayı antidepresan ilaç kullanan adaylarda sorun olmuyor. Bundan dolayı çok korkmanıza gerek yok. Ancak intihar girişimi vb psikolojik sorunlar için kullanılan ilaçlarda sorun olmaktadır. Direk elenme yok. Doktor sizi ayrıntılı olarak muayene etmektedir. Ayrıca Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göz atabilirsiniz.


Antidepresan Kullanmak Asker Olmaya Engel Olur Mu? 

Arkadaşlar yukarıda polislik için anlatılanların aynısı askerlik için de geçerlidir. Yani sözleşmeli er, uzman, assubay veya subay olmak için de geçerlidir. Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yönetmeliğine de ayrıca göz atabilirsiniz.


Polis ya da asker olup olamayacağınız kullandığınız ilacın yeşil ya da kırmızı reçete ile alınabilen ilaçlar olup olmadığı ile alakalıdır. Kullandığınız ilacın asker ya da polis olmanıza engel olup olmadığını anlamanın en kolay yolu yeşil ya da kırmızı reçeteye tabi olup olmadığını aşağıdak linke tıklayarak güncel listeden kontrol etmektir.


 

23.07.2022

KATEGORİLER

ÜYELİK İŞLEMLERİ

YARDIM

BİZİ TAKİP EDİN

Yazlık Asker Paketleri Üyelik Bilgilerim Sipariş Takibi

Konumu Haritada Görüntüle

Kışlık Asker Paketleri Adres Bilgilerim İade Formu

Giyim Paketleri Siparişlerim Sıkça Sorulan Sorular
Asker Malzemeleri Stok Alarm Listem Müşteri Hizmetleri
Kendi Paketini Oluştur Alışveriş Listem İletişim  
Tüm Ürünler Fiyat Alarm Listem   0(535)308-77-37
      destek@askerpaketi.com
Askerlikle ilgili istediğiniz herşey bir tık uzağınızda!
askerpaketi.com olarak sizler için hazırladığımız paketler ve daha birçok ürün sizleri bekliyor!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.